Mine steder
Velg språk / Choose language:

Streiken og yr.no: Værvarslene på yr.no blir automatisk oppdatert minst fire ganger daglig. Det blir ikke gjort manuelle korrigeringer av varslene eller laget tekstvarsler mens statsmeteorologene er i streik. Alle andre tjenester fungerer som normalt, og alle varsler du finner på yr.no er gyldige. Les mer.

Værvarsel for Kolnesaksla, Båtsfjord (Finnmark)

Sist oppdatert kl 17:31. Ny oppdatering ca. kl 23:45

I dag, mandag 04.06.2012
Tid Varsel Temp. Nedbør Vind
kl 19–24 Delvis skyet.  Gjelder for: kl 19–24 0 mm Liten kuling, 12 m/s fra østLiten kuling, 12 m/s fra øst
I morgen, tirsdag 05.06.2012
Tid Varsel Temp. Nedbør Vind
kl 0–6 Skyet.  Gjelder for: kl 0–6 0 mm Liten kuling, 12 m/s fra østLiten kuling, 12 m/s fra øst
kl 6–12 Delvis skyet.  Gjelder for: kl 6–12 0 mm Liten kuling, 12 m/s fra øst-nordøstLiten kuling, 12 m/s fra øst-nordøst
kl 12–18 Delvis skyet.  Gjelder for: kl 12–18 0 mm Frisk bris, 10 m/s fra øst-nordøstFrisk bris, 10 m/s fra øst-nordøst
kl 18–24 Delvis skyet.  Gjelder for: kl 18–24 0 mm Laber bris, 8 m/s fra øst-nordøstLaber bris, 8 m/s fra øst-nordøst
Onsdag, 06.06.2012
Tid Varsel Temp. Nedbør Vind
kl 0–6 Delvis skyet.  Gjelder for: kl 0–6 0 mm Lett bris, 4 m/s fra øst-nordøstLett bris, 4 m/s fra øst-nordøst
kl 6–12 Skyet.  Gjelder for: kl 6–12 0,1 – 0,3 mm Svak vind, 3 m/s fra nord-nordvestSvak vind, 3 m/s fra nord-nordvest
kl 12–18 Skyet.  Gjelder for: kl 12–18 0,1 – 0,7 mm Lett bris, 4 m/s fra nord-nordvestLett bris, 4 m/s fra nord-nordvest
kl 18–24 Delvis skyet.  Gjelder for: kl 18–24 0,1 – 0,4 mm Laber bris, 8 m/s fra nord-nordvestLaber bris, 8 m/s fra nord-nordvest

Værsymbolet gjelder for hele perioden, temperatur- og vindvarselet er for det første tidspunktet. Slik forstår du varslene på yr.no.

Observasjoner fra de nærmeste målestasjonene
Makkaur fyr målestasjon, 9 moh. 12,1 km fra Kolnesaksla
Vær Temp. Vind Temperatur siste 30 døgn
5,0° VindpilLaber bris, 6 m/s fra øst Makkaur fyr: Temperatur siste 30 døgn
kl 17 kl 17
Mer statistikk for Makkaur fyr målestasjon
Båtsfjord lufthavn målestasjon, 152 moh. 12,3 km fra Kolnesaksla
Vær Temp. Vind Temperatur siste 30 døgn
4,4° VindpilFrisk bris, 9 m/s fra øst-nordøst Båtsfjord lufthavn: Temperatur siste 30 døgn
kl 17 kl 17
Mer statistikk for Båtsfjord lufthavn målestasjon
Berlevåg lufthavn målestasjon, 13 moh. 31,2 km fra Kolnesaksla
Data mangler
Mer statistikk for Berlevåg lufthavn målestasjon

 


Se kystvarsel for Kolnesaksla

Meteorologens tekstvarsel

mandag og tirsdag

Øst-Finnmark: Austlig periodevis liten kuling 12, tirsdag morgen minkende til frisk bris 10. Tirsdag ettermiddag minkende til nordaustlig bris. På kysten delvis skyet, ellers lettskyet og lange perioder med sol.

Nordkapp - Grense Jakobselv: Austlig periodevis liten kuling 12, tirsdag morgen minkende til frisk bris 10. Tirsdag ettermiddag minkende til nordaustlig bris. For det meste pent vær.

tirsdag og onsdag

Slettnes fyr - Grense Jakobselv: Skiftende bris. Skyet oppholdsvær. Fra onsdag formiddag nordvestlig bris. Skyet. Enkelte regnbyger.

onsdag

Øst-Finnmark: Skiftende bris. Skyet oppholdsvær. Fra onsdag formiddag nordvestlig bris. Skyet. Enkelte regnbyger, vesentlig i kyststrøkene.

Sol og måne, 04.06.2012
Sol Måne
Det er midnattssol, sola går ikke ned. Månen står ikke opp.

Nettkamera i nærheten av Kolnesaksla

Live WebCam Berlevåg

Live WebCam Berlevåg, Berlevåg
Sist oppdatert: kl 18:01
Avstand: 28,9 km
Lagt inn av berlevaagnytt.

"Linken" i Berlevåg

"Linken" i Berlevåg, Berlevåg
Sist oppdatert: kl 17:46
Avstand: 29,0 km
Lagt inn av berlevaagnytt.

Vadso

Vadso, Vadsø
Sist oppdatert: kl 17:28
Avstand: 70,0 km
Lagt inn av zevik.

Vadso Finnmark

Vadso Finnmark, Vadsø
Sist oppdatert: kl 17:36
Avstand: 71,1 km
Lagt inn av raďas.

Har du et nettkamera? Legg det til på yr.no

Nettkamera er hentet fra webcams.travel

Steder i nærheten

Båtsnæringen (fjell, 1050 m unna), Vesterelva (elv, 1619 m unna), Austre Rubbedalen (dal, 1914 m unna), Heikabukta (vik i sjø, 2209 m unna), Fuglekeila (vik i sjø, 2291 m unna), Vesterneset (nes i sjø, 2580 m unna), Seibøneset (nes i sjø, 2589 m unna), Kolneset (fyrlykt, 2721 m unna), Tindan (fjell, 2829 m unna), Staurene (berg, 3041 m unna), Rubbedalsneset (nes i sjø, 3333 m unna), Elveneset (nes i sjø, 3932 m unna), Russekeila (vik i sjø, 3991 m unna), Vestre Rubbedalen (dal, 4044 m unna), Tømmervika (vik i sjø, 4044 m unna), Kvannvikneset (nes i sjø, 4954 m unna), Kyst-Rubbedalshøgda (fjell, 5266 m unna), Båtsfjorden (fjord, 5672 m unna), Rubbedalshøgda (fjell, 5858 m unna), Olabukta (vik i sjø, 5994 m unna)

Bredde-/lengdegrad: 70°42′45″N 29°44′23″Ø
Desimalkoordinater: 70,7127 29,7399

Høyde over havet: ca. 277 moh. (ikke nøyaktig)

Se stedet på: Google Kart

Gratis værdata (Javascript- eller XML-varsel)

Statens kartverk

Norske stedsnavn på yr.no er hentet fra Kartverket. Skrivemåter og navn er sist oppdatert i januar 2012.

Godkjente skrivemåter: Kolnesaksla (vedtatt av Kartverket i 2001).

Kategori: Fjellkant (aksel)
Kommune: Båtsfjord, Finnmark.
SSR-ID: 751697 (2310931)